Komunikaty inne

Podatkowy Polski Ład - informacje i odpowiedzi na pytania

Masz pytania o swoją pensję, PIT-2, ulgę dla klasy średniej, preferencje podatkowe dla biznesu, obliczanie wynagrodzeń? Te i inne pytania możesz zadać poprzez infolinię oraz kontaktując się z urzędem skarbowym.

Czytaj więcej...

Konkurs „Nasz pomysł na ochronę środowiska”

Departament Korzystania i Informacji o Środowisku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu zaprasza uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w Konkursie „Nasz pomysł na ochronę środowiska” VII edycja – Wpływ zanieczyszczeń na środowisko i nasze zdrowie

Czytaj więcej...

Dyżur ZUS w Urzędzie Gminy - rodzinny kapitał opiekuńczy

Od 1 stycznia 2022 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyznaje rodzinny kapitał opiekuńczy. Jeśli nie masz profilu Platformy Usług Elektronicznych zapraszamy na spotkanie 26 stycznia 2022 r. godz. 9.00 -12.00 w Urzędzie Gminy Rozdrażew (salka USC-parter Urzędu). Ekspert ZUS założy profil PUE dla Ciebie.

Czytaj więcej...

Konkurs dla dzieci na rymowankę o bezpieczeństwie w gospodarstwie rolnym

Zapraszamy dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS do udziału w III Ogólnopolskim Konkursie dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”.

Czytaj więcej ...

Dyżury w Urzędach Skarbowych w zakresie Polskiego Ładu

Od wtorku 11 stycznia w urzędach skarbowych działają dyżury podatkowe o Polskim Ładzie. 

Czytaj więcej ...

W lutym będą zwroty nadpłaconego podatku dla emerytów i rencistów

Emeryci i renciści, których wysokość świadczenia mieści się w przedziale 4 920 zł do 12 800 zł będą mieli obliczaną zaliczkę na podatek i składkę zdrowotną na  korzystniejszych zasadach.

Czytaj więcej ...

Komunikaty Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

Informacje ZUS na temat świadczeń postojowych, zwolnień z opłacania składek oraz wniosków o rodzinny kapitał opiekuńczy

Czytaj więcej...

Konkurs dla szkół „Moje Powstańcze Korzenie. Powstanie Wielkopolskie we wspomnieniach rodzinnych”

Wojewoda Wielkopolski  ogłosił  ogólnopolski konkurs multimedialny dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych „Moje Powstańcze Korzenie. Powstanie Wielkopolskie we wspomnieniach rodzinnych”.

Czytaj więcej...

Autostradą na święta bez szlabanów

Od 1 grudnia na państwowych odcinkach autostrad A2 (Stryków-Konin) i A4 (Wrocław-Sośnica) szlabany są otwarte i nie można już opłacić przejazdu bezpośrednio na bramkach.

Czytaj więcej...